Jak nagrać ekran iPhone'a?

Filmowanie otoczenia za pomocą iPhone'a jest bardzo proste. Wystarczy odblokować iPhone'a, otworzyć natywną aplikację aparatu i rozpocząć nagrywanie wideo. Możesz też zobaczyć klipy, które pokazują działania podejmowane w środowisku systemowym iOS. W tym przypadku nie można polegać na aplikacji aparatu, gdyż nagrywanie ekranu musi być inicjowane gdzie indziej. Dowiedz się, jak efektywnie korzystać z tego narzędzia i wszystkich jego możliwości.

W jakich okolicznościach możliwe jest nagrywanie ekranu?

Funkcja ta jest często wykorzystywana w mediach społecznościowych. Wiele wydarzeń jest dostępnych tylko teraz i nie da się do nich wrócić później. Przykładem takich materiałów są transmisje i relacje na żywo, które znikają po 24 godzinach. Wkrótce mogą zostać bezpowrotnie utracone, jeśli nie zostaną naprawione przez widza lub autora. Niektórzy użytkownicy mają zwyczaj prowadzenia zapisów, które zawierają istotne informacje. Używają w tym celu narzędzia do przechwytywania ekranu.

Jednak nawet niepozorne publikacje, które są zamieszczane w mediach społecznościowych, mogą być uznane za utwory w myśl ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Możesz korzystać z cudzego utworu w okolicznościach fair use, jeśli masz konkretne zezwolenie. Zanim podejmiesz działania prawne wobec utworu osoby trzeciej, musisz upewnić się, że nie naruszasz jej praw.

Możesz również nagrywać ekran iPhone'a w celach instruktażowych. Dzięki temu możesz szybko i sprawnie zaoferować wsparcie osobie, która ma trudności z korzystaniem ze smartfona. Jeśli jesteś w stanie pomóc w rozwiązaniu problemu, możesz po prostu nagrać krótkie wideo, a następnie przesłać je do dowolnego komunikatora.

Jak skonfigurować nagrywanie ekranu iPhone'a?

Opcja nagrywania ekranu powinna domyślnie znajdować się w centrum sterowania, czyli w sekcji z przydatnymi narzędziami. Model iPhone'a określi, jak otworzyć ten moduł.

 • Jeśli używasz wersji z Face ID, przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu.
 • Jeśli Twój model ma przycisk Home, przeciągnij w górę od dołu ekranu.

Centrum sterowania pokazuje rejestrację ekranu iPhone'a przez ikonę, która ma wypełnione koło w obrębie nieco większego okręgu. Symbol ten jest podobny do przycisku "Record" w innych urządzeniach, które są przeznaczone do nagrywania.

Możesz aktywować opcję nagrywania ekranu w ustawieniach, jeśli nie jest ona dostępna w centrum sterowania. Wykonaj poniższe kroki, aby aktywować opcję nagrywania ekranu w centrum sterowania.

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Przejdź do sekcji centrum sterowania.
 3. Przeciągnij "Nagrywanie ekranu" na górę, gdzie znajdują się wyświetlane narzędzia.
 4. Centrum sterowania pozwoli Ci teraz nagrać ekran iPhone'a.

Jak włączyć nagrywanie ekranu na iPhonie?

Aby utworzyć klip wideo, wykonaj poniższe kroki.

 1. Przycisk odpowiedzialny za nagrywanie ekranu iPhone'a znajduje się w prawym dolnym rogu poniższego obrazka.
 2. Poczekaj, aż odliczanie skończy się za 3 sekundy.
 3. Wszystkie działania na smartfonie od tego momentu zostaną zarejestrowane.
 4. Aby zakończyć nagrywanie ekranu, wróć do centrum sterowania i naciśnij ikonę nagrywania.
 5. W galerii pojawią się inne zdjęcia i filmy, a także gotowy klip.

Nie musisz korzystać z domyślnych ustawień nagrywania ekranu. Możesz stuknąć palcem w ikonę nagrywania, a za nią pojawią się inne opcje. To właśnie ta funkcja jest kluczowa. Możesz włączyć lub wyłączyć mikrofon podczas nagrywania.

Możesz również zmienić lokalizację nagrania. Do wyboru masz e-mail, sieci społecznościowe i komunikatory. Dzięki temu łatwiej będzie udostępnić swoje wideo innym osobom. Oznacza to, że nie musisz uruchamiać kolejnej aplikacji ani szukać nagrania w rolkach aparatu. Zamiast tego możesz natychmiast przesłać wideo do swojego odbiorcy.

Czy warto korzystać z innych aplikacji do nagrywania ekranu iPhone'a?

To pytanie zależy od Twoich potrzeb. Natywny rejestrator ekranu dla iOS jest niezwykle praktyczny i łatwy w użyciu. Dobrze spełnia swoje zadanie. Jest to wystarczające dla większości osób.

W App Store jest wiele aplikacji, które są przeznaczone dla bardziej wymagających użytkowników. Oprogramowanie, które pozwala na błyskawiczną edycję filmu to jedna z wielu propozycji. Możesz zmieniać aspekty wizualne i dodawać komentarze. To świetne rozwiązanie, jeśli tworzysz filmik instruktażowy. Komentarze mogą wzbogacić przekaz i sprawić, że będzie on łatwiejszy do zrozumienia dla odbiorców.

Istnieją aplikacje, które pozwalają na live streaming ze smartfona. Takie rozwiązania są bardzo popularne wśród streamerów, którzy prezentują swoje zmagania w grach mobilnych. Streaming to sposób na życie, dlatego oprogramowanie może oferować wiele funkcji, które zadowolą nawet profesjonalistów.