Planujesz zakup iPhone’a poza granicami Polski? Sprawdź, gdzie się to opłaca

Produkty Apple są znane na całym Świecie, a logo urządzeń od firmy z Cupertino jest rozpoznawalne niemal na całym globie. Ale z dostępnością, a przede wszystkim z ceną produktów jest różnie, w zależności od regionu, czy Państwa. Oczywiście, gospodarka rządzi się swoimi prawami i generalnie ceny wszystkich produktów różnią się od siebie w zależności od szerokości geograficznej. Zatem w jakich krajach podczas wizyty warto pomyśleć o zakupie iPhone’a?

Gdzie najtaniej kupimy iPhone’a?

Rzecz jasna w kraju, z którego pochodzi to urządzenie – iPhone’y najtańsze są w Stanach Zjednoczonych i to w porównaniu z nimi zestawia się ceny tych sprzętów obowiązujące w innych krajach. I tak na przykładzie najnowszego, jak na razie iPhone’a X doskonale to widać. W dniu premiery kosztował on w USA 999$, co jest zdecydowanie najniższą ceną.

W jakich innych krajach można kupić iPhone’a zdecydowanie taniej?

Tanio telefon od Apple dostać można także u jednego z sąsiadów USA, czyli Kanadzie, gdzie w dniu premiery nowy iPhone X kosztował w granicach 1082$.
Jeszcze taniej było w Azji, bo w Japonii model ten dostępny był już od 1024$, a w Hong Kongu 1099$.
Tendencja jest stała od wielu lat i to właśnie w tych czterech krajach ceny iPhone’ów są najniższe.

Za to w krajach takich, jak Meksyk, Indie, Nowa Zelandia, czy przede wszystkim Brazylia oraz Turcja raczej nie radzimy zaopatrywać się w nowy sprzęt od Apple, gdyż jego ceny są tam dość wysokie. W ogóle w tych dwóch ostatnich nota bene mamy do czynienia ze zdecydowanie najwyższymi cenami produktów od amerykańskiego giganta.

Ale nie oszukujmy się – z perspektywy Polaka niewiele nam to daje, bo miejsca te są raczej rzadko destynacją naszych turystycznych podróży i częściej poruszamy się po Europie.

Gdzie warto, a gdzie nie warto w Europie?

Zdecydowanie europejskim krajem, w którym najbardziej opłaca się zakupić iPhone’a jest Szwajcaria, gdzie cena iPhone X podczas premiery wynosiła koło 1044€. Delikatną oszczędność uda nam się także uzyskać kupując smartfona od Apple w Wielkiej Brytanii. Taniej niż w Polsce jest także w Czechach, Austrii oraz Niemczech, ale nie są to wielkie różnice.

Na drugim biegunie są zdecydowanie Węgry, gdzie cena iPhone X jest zdecydowanie najwyższa. Nie opłaca nam się także, by zakupu dokonać w Szwecji, gdzie również cena jest bardzo wygórowana.

Cena urządzeń od Apple w Polsce mieści się w europejskiej średniej i mimo że znajdzie się kilka krajów, gdzie da się dostać taniej iPhone’a to są to różnice naprawdę niewielkie.
Zdecydowanie najbardziej opłacalny jest zakup w Wielkiej Brytanii i przede wszystkim Szwajcarii, gdzie możemy sporo zaoszczędzić na tym sprzęcie, a omijać powinniśmy kraje takie jak Szwecja oraz Węgry.