IPhone w 2019 roku z portem USB-C?

Na zakończonej konferencji WWDC 2018, wbrew wcześniejszym doniesieniom, nie pojawiły się żadne informacje dotyczące nowych urządzeń od Apple. Ale nie powstrzymuje to kolejnej fali informacji o tym, jak prezentować będą się przyszłe sprzęty wyprodukowane przez giganta z Cupertino.

USB typu C trafi do iPhone’ów w przyszłym roku

Takie plotki i doniesienia pojawiają się ostatnio w Internecie. Podobno informacje te pochodzą od producentów, wykonujących układy scalone. Z ich słów wynika, że Apple projektuje nowe ładowarki i związane z nimi interfejsy dla iPhone’ów oraz iPadów. Oznaczać ma to zmianę złącza Lightning na USB-C.
Rewelacje te biorą się stąd, że fakt implementacji USB typu C do MacBooków przez Apple spowodowało, że inni producenci zaczęli chętniej sięgać po to rozwiązanie, ale przez delikatną zapaść na rynku komputerów sprawia, że nie sprzedają się one tak dobrze.

Pojawienie się USB-C w iPhone’ach ma ożywić rynek

Gdyby Apple wprowadziło tę technologię do swoich smartfonów to zachęciłoby to jeszcze bardziej innych producentów do korzystania z tego rozwiązania.
USB-C miało być wprowadzone jeszcze w tym roku, ale ponoć Apple wciąż jest na etapie projektowania i nie zdąży wdrożyć tych zmian, więc pojawią się one dopiero w przyszłym roku.

Czy jest to prawdopodobne?

Mało osób daje wiarę tym informacjom. Z jednej strony USB typu C daje nieco więcej możliwości i uniwersalności przy podłączaniu różnych urządzeń, ale z drugiej strony nietrudno zauważyć, że Apple idzie raczej w kierunku całkowitej bezprzewodowości. Usunięcie gniazda minijack z iPhone’ów, pozbawienie już niemal jakichkolwiek portów nowych MacBooków, czy ładowanie bezprzewodowe.

To jest kierunek, w którym kieruje się amerykański gigant. Trudno więc uwierzyć, że mieliby zająć się teraz implementacją nowych portów do swoich smartfonów.

Ale jak będzie naprawdę, przekonamy się dopiero za jakiś czas, gdy Apple odniesie się do tych wieści.