Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer?

Pewnie dużo razy zastanawiałeś się, jak najlepiej zgrać zdjęcia z telefonu na komputer bez użycia kabla. Może chodziło Ci po głowie, czy da się to zrobić szybko i sprawnie przez bluetooth? Aktualnie, kiedy mamy do czynienia z nowszymi smartfonami, możliwości jest bardzo dużo. Niezależnie od tego, z czym masz największy problem, przedstawiamy krótki poradnik, w którym pokażemy krok po kroku, jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer.

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer przez kabel USB?

Robienie zdjęć to obecnie jeden z głównych powodów przez, który decydujemy się na lepszego smartfona. Telefony zastępują nam aparaty cyfrowe i lustrzanki. Po udanej sesji przychodzi czas, aby zabezpieczyć wszystkie zdjęcia. Jest kilka opcji, by zrobić to sprawnie i szybko. Jeśli zastanawiasz się jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer Windows 10, to tutaj najlepszą opcją jest użycie kabla USB. Jest to prosty sposób, dzięki któremu wszystkie zdjęcia z podróży czy jakiejś wyjątkowej okazji szybko wylądują na komputerze. Po prostu podłączamy kabel do telefonu, a następnie końcówkę USB do komputera. Możliwe, że na Twoim telefonie pojawi się komunikat i będziesz musiał zezwolić na dostęp. Na komputerze pojawi się ikona z Twoim smartfonem. Zdjęcia znajdą się w folderze DCIM - wystarczy już tylko zaznaczyć pliki i przenieść w docelowe miejsce.

jak zgrać zdjęcia z telefonu

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer przez wifi?

Nie posiadasz kabla? Nic straconego! Zdjęcia możesz przesłać również dzięki wifi. Jest to świetna metoda, jeśli zastanawiasz się jak przegrać zdjęcia z telefonu Samsung na komputer. Dzięki temu, że smartfon działa na androidzie, możesz ściągnąć specjalną aplikację, która ułatwi Ci to zadanie. Na początek należy podłączyć komputer, jak i telefon do jednej sieci wifi. Następnie zainstaluj specjalną aplikację do przenoszenia plików np. Serwer FTP Wifi. Po podłączeniu kliknij “Start” i postępuj zgodnie z informacjami pojawiającymi się na ekranie. Przede wszystkim musisz wpisać adres serwera, a także w zakładce “Mój komputer” dodać lokalizację sieciową. Wybieramy “niestandardową lokalizację sieciową” i wpisujemy adres, który pojawi się na telefonie. Na końcu robimy dokładnie to, co wcześniej, czyli zaznaczamy pliki i wybieramy miejsce na komputerze, gdzie chcemy je przenieść.

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer przez bluetooth?

Kolejnym bezprzewodowym sposobem na przesłanie zdjęć jest włączenie na Twoim komputerze usługi bluetooth. W zależności od modelu, w innym miejscu będzie występować ta funkcja. Po uruchomieniu, gdy smartfon pojawi się na liście widocznych urządzeń - wybierasz go. Kiedy telefon i komputer się synchronizują, wyraź zgodę na przesyłanie danych i gotowe.

Jeśli zastanawiasz się jak zgrać zdjęcia z telefonu Sony Xperia na komputer jest jeszcze jeden łatwy sposób. Można go wykorzystać w przypadku wszystkich urządzeń, które posiadają kartę pamięci. Wystarczy, że kartę microSD umieścisz w specjalnym slocie w komputerze. Następnie, kiedy komputer ją odczyta, możesz przenieść szybko pliki w wyznaczone miejsce. To bardzo wygodny i szybki sposób, który cieszy się popularnością.

Sposobów na przegranie ulubionych zdjęć na komputer jest bardzo dużo. Kiedy już zapoznasz się z tym jakie funkcje obsługuje Twój komputer, możesz wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada.