Jak ukrywać oraz chronić prywatne zdjęcia w systemie Android

Możesz uczynić swoje zdjęcia prywatnymi za pomocą bezpiecznych folderów lub dedykowanych aplikacji w swoim telefonie z systemem Android. Pokażemy Ci jak ukryć swoje zdjęcia.

Podczas gdy większość zdjęć w telefonie to te, które z dumą podzielisz się z innymi, zawsze jest kilka, których możesz woleć, aby inni przypadkiem nie odkryli. Mogą to być te, które sugerują prezenty, że myślisz o zakupie dla ukochanej osoby, zrzuty ekranu z ogłoszeń o pracy lub po prostu inne, które chcesz zachować prywatność. Więc, jak możesz się upewnić, że te zdjęcia nie pojawią się, gdy idziesz dzielić się rzeczami na portalach społecznościowych lub gdy przekazujesz telefon do przyjaciela lub członka rodziny, gdy muszą coś sprawdzić?

Istnieją różne sposoby, aby ukryć zdjęcia na telefonie z systemem Android, a tutaj są jedne z najlepszych.

Jak ukryć zdjęcia na telefonach Samsung

Jeśli posiadasz telefon Samsung z systemem Android, masz już opcję bezpiecznego folderu, który jest doskonałym sposobem na zachowanie prywatności niektórych zdjęć. Inni producenci mają warianty na ten temat. Telefony Huawei mają PrivateSpace, a LG oferuje Content Lock, więc warto sprawdzić, czy Twój telefon posiada już jakąś opcję prywatności jak ta.

Aby skorzystać z funkcji Secure Folder otwórz Ustawienia > Biometria i bezpieczeństwo > Secure Folder. Musisz się zgodzić na warunki i wprowadzić dane swojego konta Samsung, zanim będziesz mógł uruchomić Folder bezpieczny.

Jak ukryć zdjęcia w Androidzie

Po jego utworzeniu należy określić, jakich metod zabezpieczeń użyjesz w celu ograniczenia dostępu, a następnie wystarczy przenieść pliki do folderu. Na stronie Folder bezpieczny zobaczysz listę aplikacji, do których możesz stuknąć, aby uzyskać dostęp do odpowiednich plików, a na dole strony znajdują się Dodaj aplikacje i Dodaj pliki, z których możesz korzystać bezpośrednio w urządzeniu.

Jak ukryć zdjęcia w Androidzie: Wybieranie plików do Folderu bezpiecznego

Dotknij opcji Dodaj pliki, a następnie z wyświetlonego menu wybierz opcję Obrazy. Dotknij zdjęć, które chcesz przenieść, a następnie, gdy już je wszystkie znajdziesz, dotknij opcji Gotowe w prawym górnym rogu. Zostaniesz zapytany, czy chcesz przenieść lub skopiować pliki, więc wybierz opcję Przenieś, w przeciwnym razie wszyscy, którzy mają dostęp do telefonu, nadal będą mogli je zobaczyć.

To jest to. Zdjęcia będą teraz niewidoczne, ale bezpieczne, a dostęp do nich można uzyskać w każdej chwili, przechodząc do aplikacji Secure Folder i stukając w opcję Galeria. Proces ten jest dość podobny w przypadku innych marek, o których wspomnieliśmy, a przechowywane pliki są dostępne tylko za pomocą odcisku palca, kodu PIN lub hasła.

Czy mogę ręcznie ukrywać zdjęcia na Androida?

Jeśli jesteś zadowolony z edycji nazw plików i bardziej praktycznego podejścia, to istnieje prosty sposób, aby zmienić normalne pliki i zdjęcia w Ukryte pliki. Wszystko to wymaga dodania pełnej kropki (kropki) na początku nazwy pliku. Mamy samodzielny samouczek, który wyjaśnia, jak ukrywać pliki w systemie Android, więc spójrz na to, aby krok po kroku przejść do tego procesu.

Jak używać aplikacji do ukrywania zdjęć na Androida

Oprócz bezpiecznych folderów i ukrytych plików, które mogą być używane na Android, istnieje szereg dedykowanych aplikacji, które sprawiają, że proces ten jest znacznie prostszy dla większości użytkowników. Niektóre z najbardziej popularnych w Google Play Store to LockMyPix, Hide Something, Photo & Video Locker, Vaulty, a także wiele innych. Wszystkie one działają w podobny sposób, zapewniając bezpieczny folder na Twoim urządzeniu, w którym umieszczasz pliki, które chcesz zachować w tajemnicy.

Jak ukryć zdjęcia w Androidzie: Skarbiec Galerii

Po prostu zainstaluj aplikację, daj jej dostęp do swoich plików, dodaj kod dostępu, połącz swoje konto Google w celu odzyskania, a następnie naciśnij duży przycisk Plus, a następnie Add Pictures & Videos, aby wyszukać pliki i dodać je do bezpiecznego folderu.