Jak przeglądać wersje desktopową strony internetowej w systemem Android

Czasami chcesz zobaczyć wersję desktopową strony internetowej na swoim telefonie z systemem Android. I jest to łatwe do zrobienia: wystarczy postępować zgodnie z naszym przewodnikiem "krok po kroku".

Niektóre strony internetowe mają różne wersje, które pojawiają się w zależności od typu urządzenia, którego używasz. W telefonie interfejs jest zazwyczaj usprawniony, tak aby pasował do mniejszych ekranów. Jeśli rozdzielczość jest wystarczająco wysoka, zazwyczaj wyświetlana jest pełna wersja na komputerze PC, laptopie lub nawet tablecie.

Choć jest to w porządku, jeśli strona mobilna jest dobrze zaprojektowana, to jednak nie zawsze jest idealna, jeśli brakuje na niej funkcji lub niektóre z nich nie działają prawidłowo, co jest po prostu irytujące w porównaniu do "właściwej" wersji na pulpicie. To może być szczególny problem podczas korzystania z tabletu z systemem Android, ponieważ może skończyć się na wersji mobilnej, pozostawiając akrów pustego miejsca na ekranie.

Cóż, nie wszystko jest stracone, ponieważ w rzeczywistości bardzo łatwo jest zmusić strony internetowe do domyślnej wersji pulpitu, a nie mobilnego odpowiednika.

Jak przeglądać wersje desktopowe stron internetowych w Chrome

Zmiana domyślnego widoku na stronę internetową typu desktop trwa tylko kilka sekund. Na urządzeniu z systemem Android otwórz Chrome i przejdź do strony internetowej. Gdy już tam dotrzesz, dotknij ikony trzech punktów w prawym górnym rogu ekranu, aby otworzyć menu główne.

Spójrz na listę, a zobaczysz opcję dla strony Pulpit. Dotknij tej opcji, a zobaczysz, że strona automatycznie powróci do wersji desktopowej. Będzie to teraz dotyczyło wszystkich otwartych stron, ale możesz wrócić do wersji mobilnej ponownie otwierając menu i wyłączając ustawienia strony Pulpit.

Oczywiście, wersje biurkowe nie są przeznaczone do pracy na małych ekranach, więc może być trudno odczytać tekst i może być konieczne jego powiększenie, aby móc precyzyjnie stukać przyciski lub wprowadzać tekst w formularzach. Ale możesz przełączyć się z powrotem na stronę mobilną, jeśli zrobiłeś wszystko, co było konieczne, aby to zrobić, czego nie można było zrobić w mobilnej wersji strony.

Jak przeglądać desktopowe wersje stron internetowych w programie Firefox

Metoda przeglądania stron na pulpicie w Firefoksie jest bardzo podobna do metody Chrome. Otwórz aplikację i znajdź drogę do danej strony. Następnie naciśnij trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz z menu polecenie Zapytaj o stronę desktopową. Ponownie, jest to teraz opcja domyślna, więc aby ją wyłączyć, trzeba będzie odwrócić powyższe kroki.

Jak przeglądać desktopowe wersje stron internetowych w Operze

Nic dziwnego, że ponieważ Opera opiera się na tym samym silniku co Chrome, wszystkie kroki są prawie identyczne w tej przeglądarce. Musisz więc otworzyć aplikację, znaleźć stronę, którą chcesz wyświetlić, stuknąć trzy kropki w prawym górnym rogu, a następnie stuknąć opcję strony Pulpit.

Jak przeglądać desktopowe wersje stron internetowych w programie Brave

Brave jest przeglądarką, która cieszy się coraz większą popularnością i jest kolejną, która oferuje szybki dostęp do witryn stacjonarnych. Otwórz Brave i przejdź do strony, którą chcesz wyświetlić. Następnie naciśnij trzy kropki w prawym dolnym rogu, aby otworzyć menu. Na koniec, dotknij opcji Strona pulpitu.