WhatsApp update: nowe funkcje zarządzania pamięcią masową już wkrótce

Tutaj gigantyczne zdjęcie, tam wideo w wysokiej rozdzielczości - i szybko zapełnia się pamięć Twojego smartfonu. Zwłaszcza w komunikatorach internetowych, takich jak WhatsApp, wiele gigabajtów danych może się szybko gromadzić. Ale programiści z Facebooka pracują teraz nad wieloma ulepszeniami.

Jakiś czas temu, WABetaInfo poinformowało, że deweloperzy pracują nad nowymi narzędziami do organizowania wykorzystania pamięci masowej w WhatsApp. Celem jest zapewnienie użytkownikom łatwych metod czyszczenia ich danych. Na przykład, będą istniały filtry ułatwiające lokalizację przekazywanych i dużych plików. Jednak do tej pory narzędzia te były tylko prototypami.

Teraz WABetaInfo pokazuje, jak obecnie wygląda nowy przegląd i jak deweloperzy zorganizowali różne narzędzia. Wszystkie te funkcje mają być podsumowane w nowym przeglądzie wykorzystania pamięci masowej.

WhatsApp: Facebook planuje nową mapę pamięci masowej

Przegląd ten, znany jako "Wykorzystanie magazynu", jest podzielony na trzy ważne segmenty. Górna część przeglądu daje szybki pogląd na to, jak aktualnie wykorzystywany jest magazyn. Pokazuje ona, ile miejsca zajmują dane w WhatsApp i innych aplikacjach.

W drugim obszarze programiści dzielą pliki przesyłane dalej i duże pliki. Dzięki temu można szybko zobaczyć na przykład, które zdjęcia, filmy lub inne dokumenty wymagają dużej ilości pamięci. Dzięki temu użytkownicy mogą zidentyfikować dane, które nie są już potrzebne i w razie potrzeby usunąć je, gdy miejsce na smartfonie stanie się niewystarczające.

W trzeciej części WhatsApp wymienia czaty według rozmiaru, który jest już znany. Funkcja wyszukiwania pozwala na znalezienie poszczególnych rozmów.

WABetaInfo nie dostarczył do tej pory dalszych zrzutów ekranu. Nowe wykorzystanie pamięci masowej jest obecnie jeszcze w fazie testowej, więc niektóre szczegóły i wygląd mogą ulec zmianie do czasu ostatecznej prezentacji. Funkcja ta zostanie udostępniona zarówno dla systemu Android, jak i iOS. Konkretna data, kiedy funkcje będą dostępne, jest obecnie nieznana.