Siri 2 w trybie offline?

Siri 2 już wkrótce może przemówić do nas bez połączenia z internetem. Apple planuje stworzyć asystenta głosowego, który będzie działał w trybie offline - wynika z doniesień.

Siri offline (ang.)

Asystent głosowy Siri od Apple nie jest w Polsce zbyt popularny. Nie można się temu dziwić. Nie doczekaliśmy się jeszcze polskiej wersji językowej, więc trudno mówić o dużym zainteresowaniu tym rozwiązaniem. Nie wiemy kiedy język polski otrzyma swoje wsparcie, ale wiemy, że być może już niedługo będziemy mogli komunikować się z Siri bez dostępu do internetu.

Okazuje się, że asystent głosowy Apple już wkrótce będzie mógł korzystać ze wszystkich swoich możliwości bez aktywnego połączenia z Internetem.
Apple wymyśliło właśnie nowy algorytm rozpoznawania mowy, który zostanie zintegrowany bezpośrednio w urządzeniach firmy.

W tej chwili w chmurze znajdują się algorytmy i mechanizmy, które odpowiadają za rozpoznawanie mowy. Siri serwuje nam również odpowiedzi. Gdy chcemy wywołać dowolne polecenie głosowe z Siri, nasze żądanie jest wysyłane przez chmurę do serwera. Algorytmy następnie przetwarzają je i wysyłają żądaną odpowiedź do naszego urządzenia.

Jak to działa?

Nowe produkty Apple, takie jak iPhone'y i iPady, posiadają odpowiednie chipy, z którymi zintegrowany jest "silnik neuronowy". Silniki te mają wystarczającą moc, aby móc przetwarzać większość najpopularniejszych komend Siri w czasie rzeczywistym z poziomu urządzenia.

We wniosku patentowym czytamy również, że asystent głosowy Siri mógłby z pomocą systemu neuronowego chipów z serii A nauczyć się rozumieć kontekst i kończyć rozmowy. Dzięki temu Siri byłaby bardziej przydatna w codziennym życiu.
Wydaje się, że umożliwienie asystentom głosowym działania w trybie offline zwiększyłoby bezpieczeństwo użytkowników.