Pęknięte szkło w iPhone 6?

Nasz serwis naprawia części iPhone 6 od 14 listopada 2014 roku. Koszt wymiany szkła w "szóstce", na dzień dzisiejszy, to około 1100 zł. Jednak w przypadku modelu 6 Plus cena będzie wyższa. Nasz serwis naprawy iPhone w Poznaniu może zapewnić szybką i profesjonalną wymianę szybki w iPhone 6 w czasie krótszym niż dwie godziny.

9 września oficjalnie ujawniono iPhone 6 i iPhone 6 Plus. Choć nowe modele trafiły do Polski zaledwie kilka tygodni temu fani marki od wielu miesięcy prowadzili ożywione dyskusje na temat trwałości wykończenia.

Na pierwszy plan wysuwa się podatność ekranu na zarysowania i uszkodzenia. Ekran nie jest w 100% chroniony przed uszkodzeniami i stłuczeniami przez szkło pozbawione arsenu. Nasze urządzenie ulegnie uszkodzeniu w przypadku upadku z dużej wysokości.

Na kilka miesięcy przed premierą iPhone'a w sieci krążyły plotki o wielkim przełomie w produkcji i zastosowaniu ekranów dotykowych. Nowy iPhone miałby być wyposażony w szkło szafirowe. To szafirowe szkło znane jest z wysokiej odporności na działanie żywiołów i niewrażliwości na zarysowania. Ustępuje ono jedynie prawdziwemu diamentowi. Plotki okazały się fałszywe i Apple nie wprowadziło żadnych istotnych zmian w produkcji ekranów. Ostatnie upadki pokazały, że smartfony wytrzymują upadek na tył na betonowy chodnik lub z ekranem, ale boczne upadki często kończą się potłuczonym szkłem. Pęknięte szkło nie jest szkodliwe dla normalnego użytkowania telefonu, ale musi być naprawione w serwisie iPhone'a.

Użytkownicy Apple zauważą jednak istotne różnice w stosunku do modelu 4 i 4s. Szkło może samoistnie pękać po kilku upadkach.