Ogromna bateria i quad kamera: wszystko, co wiemy o Samsungu Galaxy M51

Kolejny nowy telefon Samsung? Wkrótce po prezentacji nowej serii Premium Note 20 Samsunga, został zauważony nowy członek Samsunga klasy M. Obiecuje on gigantyczną baterię i procesor Snapdragon.

Seria M Samsunga zawsze była skierowana do bardziej świadomych cenowo użytkowników smartfonów, a dzięki solidnym funkcjom średniego zasięgu, telefony te są zazwyczaj dostępne w cenach poniżej 300 dolarów. Bateria Galaxy M51, o której plotki krążą w sieci, nie jest niczym innym, jak tylko średnią. Bateria nowego M51 powinna mieć pełną pojemność 7000 mAh i pomimo wyświetlacza AMOLED może zapewnić kilkudniową żywotność baterii.

Galaxy M51: ten sam procesor co Pixel 4a

Jak dowiedzieliśmy się z przecieków. Na Twitterze rozsiewane są domniemane specyfikacje urządzenia średniego zasięgu. Zgodnie z przeciekiem, duży akumulator powinien obsługiwać ładowanie 25W. Z tyłu quad kamera ma główny czujnik z 64 megapikselami. Samsung może korzystać z tej samej kamery, co Galaxy M31s. Wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD+ ma podobno rozmiar 6,67 cala. Do procesora można by użyć Snapdragona 730 firmy Qualcomm z 8 GB pamięci RAM - procesora, który Google, na przykład, używa również w Pixel 4a.

Brakuje jednak najciekawszych szczegółów dotyczących nowego, taniego telefonu komórkowego firmy Samsung. Nie wiadomo, ile kosztować będzie Galaxy M51 i na jakie rynki zostanie ona ostatecznie wprowadzona. Wcześniejsze przecieki wskazują jednak, że M51 zostanie najpierw wprowadzony na rynek indyjski. Jeśli Samsung będzie kontynuował wycenę serii M jak poprzednio, możemy oczekiwać ceny do 300 dolarów.