Nowy MacBook Pro z 14-calowym ekranem i nową klawiaturą

Apple jakiś czas temu zarejestrowało w Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej nowe urządzenie. Jest to zupełnie nowy model MacBooka Pro. Są znaki na niebie i ziemi, że gigant z Cupertino pracuje nad przygotowaniem nowego modelu MacBooka Pro. Miałby on mieć 13- lub 14-calowy ekran.

Na horyzoncie pojawiają się trzy nowe urządzenia

Do Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej wpłynęły ostatnio trzy wnioski o rejestrację nowych produktów. Nadawcą tych wniosków jest firma Apple. Na liście znajdą się trzy urządzenia: Mac Pro dla racków oraz Apple TV z tvOS 13. Trzeci sprzęt to Apple MacBook Pro, czyli model o oznaczeniu A2289, na którym działa macOS 10.15.

MacBook Pro 2020 r.

Na temat nowego laptopa Apple nie wiemy wiele więcej poza tym, co udało nam się przeczytać. Najbardziej prawdopodobnym wariantem jest to, że mamy do czynienia z mniejszą wersją MacBooka Pro.

Nowy komputer przenośny będzie mniejszy i bardziej kompaktowy niż zeszłoroczny MacBook Pro, z ekranem o przekątnej 16 cali. Wyświetlacz byłby chroniony przez cienkie ramki. Dzięki temu 14-calowy ekran zmieściłby się w obudowie, w której mieszczą się modele 13-calowe. W skład zapasów wchodziłaby również klawiatura nożycowa. Klawiatura ta jest mniej niezawodna od motylkowej. Podobną konstrukcję ramek zastosowano w 16-calowym MacBooku Pro 16. Cieńsze ramki pozwoliły zmieścić większy model MacBooka Pro 16 cali w obudowie, która była tej samej wielkości co 15-calowy MacBook.

Te plotki mogą okazać się bardzo lukratywne. Laptop ten jest przenośny, ma dużą powierzchnię roboczą, jest wydajny i może obsługiwać wiele skomplikowanych procesów. Byłby to idealny sprzęt dla profesjonalistów, którzy pracują w ruchu.

Potwierdzeniem tych plotek jest listopadowy raport DigiTimes o tym, że Apple chce wrócić do klawiatur w technologii nożycowej. Apple w połowie roku wyda mniejszego MacBooka Pro, który będzie miał właśnie takie klawisze, o czym informowano wcześniej. Premiera ta zbiegnie się z premierą iPhone'a SE 2 i coroczną czerwcową konferencją WWDC 2020, której gospodarzem jest Apple.