Najczęstsze wady: iPhone X

Rok 2017 był przełomowy dla marki Apple. Linia iPhone 'ów obchodziła swoje dziesięciolecie. Fundament amerykańskiego producenta został zbudowany na smartfonach. Tę szczególną rocznicę uczczono więc specjalną premierą.

W ten sposób narodził się iPhone X. Zerwał on z estetyką swoich poprzedników. Zniknęły duże ramki na przednim panelu, a z tyłu pojawiła się tafla wykonana ze szkła. Te nowe atrybuty robiły piorunujące wrażenie, ale sprawiały, że konstrukcja była jeszcze bardziej krucha. Mogło to prowadzić do potencjalnych problemów.

Zawsze musimy ciężko pracować po wypuszczeniu nowego modelu. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie urządzenia i dostosowanie naszych standardów pracy do nowych parametrów technicznych. Wkrótce pod naszymi drzwiami zaczęli pojawiać się właściciele iPhoneX, u których wystąpiły usterki lub które z różnych powodów uległy uszkodzeniu. Byliśmy uzbrojeni w wiedzę, umiejętności i specjalistyczny sprzęt, aby zaoferować profesjonalne wsparcie.

Od premiery iPhone'a X minęło już kilka lat. Model ten nadal cieszy się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników. Otrzymaliśmy wiele egzemplarzy tego modelu, które nie były jeszcze wykończone.

Pęknięte szkło iPhone X

Pajęczyna na ekranie to najczęstszy rodzaj uszkodzenia we wszystkich modelach. Nie ma w tym nic dziwnego. W innych częściach obudowy zastosowano aluminium, co daje im większą wytrzymałość. Szkło może jednak pęknąć przy jednym uderzeniu. Wiele upadków z wysokich miejsc może spowodować uszkodzenia.

Chroń swoje urządzenie przed pęknięciem, używając szkła hartowanego i wytrzymałego pokrowca. Może to zamortyzować urządzenie i zmniejszyć uszkodzenia. wymiana wyświetlacza iPhone'a X nie będzie konieczna, ponieważ uderzenie było zbyt małe.

Właściciele iPhoneX nie byli ograniczeni do problemów ze szkłem i wyświetlaczem. Tylny panel był również pokryty warstwą szkła. W rezultacie smartfon był popękany z obu stron. To zwiększało koszty naprawy.

Niski stan baterii w iPhone X

Elektronika rozwija się w błyskawicznym tempie. Jednak jedną z konsekwencji tego szybkiego rozwoju jest automatyczne starzenie się poszczególnych urządzeń. Smartfon, który ma więcej niż dekadę, w dobie nowych technologii jest uważany za seniora. Najbardziej na upływ czasu wpływa bateria.

Łatwo jest przeciążyć urządzenie, zbyt często lub nieregularnie sięgać po ładowarkę i odczuć zmniejszające się możliwości ogniwa. Należy zrozumieć, że nawet umiejętne korzystanie ze smartfona nie pomoże w dłuższej perspektywie. Stopniowo malejąca kondycja baterii to naturalne zjawisko, które można opóźnić tylko na określony czas.

Problemy mogą pojawić się wraz ze starzeniem się i zużywaniem baterii. Po pierwsze, żywotność baterii smartfona będzie się zmniejszać z każdym pełnym ładowaniem. Postępujące komplikacje mogą utrudnić ładowanie telefonu lub uniemożliwić jego uruchomienie. Wymiana iPhone X jest zalecana we wszystkich tych sytuacjach.

Awaria złącza ładowania iPhone X

Awaria wejścia Lightning lub defekt baterii mogą wystąpić w podobny sposób. Oba przypadki mogą prowadzić do problemów z ładowaniem urządzenia. Przyczyny problemów są różne. Możliwe jest przypadkowe włożenie kabla ładowarki do gniazda w pośpiechu. Może dojść do uszkodzenia delikatnych narządów wewnętrznych ładowarki. Nieczystość i używanie nieoryginalnych akcesoriów również może prowadzić do nieprawidłowego działania. Można tego uniknąć, dlatego ważne jest, aby dbać o swój smartfon. Jeśli usterka już wystąpiła, a jej skutki uniemożliwiają korzystanie ze smartfona to najlepiej rozważyć wymianę złącza ładowania iPhone X .

Awaria funkcji Face ID - iPhone X

W iPhone X wprowadzono kolejną innowację: technologię rozpoznawania twarzy. System zastępuje Touch ID, który opiera się na skanowaniu linii papilarnych. Nowe rozwiązanie przypadło do gustu większości użytkowników i dobrze spełniało swoją rolę. Zdarzały się jednak sporadyczne usterki.

Problem często można rozwiązać samemu. Czasami wystarczy po prostu zajrzeć do ustawień i zainstalować aktualizację. Niekiedy jednak może dojść do uszkodzenia podzespołów w obrębie urządzenia. W takich sytuacjach niezbędna jest pomoc specjalistów. Face ID Repair prezentuje wyższy poziom trudności, ponieważ wymaga umiejętności traktowania drobnych elementów z chirurgiczną precyzją. Z powodzeniem przeprowadziliśmy wiele takich operacji dzięki doświadczeniu serwisantów i profesjonalnemu sprzętowi, z którego korzystamy. W razie potrzeby możemy pomóc.

Zalanie iPhone'a X

Już poprzednik tytułowego smartfona spełniał normy IP67. Jest to certyfikat wodoodporności sprzętu. Z naszego doświadczenia wynika, że czasem obietnice producenta były tylko chwytem marketingowym. Uratowaliśmy wiele telefonów, które miały być bezpieczne przed zalaniem, ale woda i tak dostała się do środka. Zalecamy, aby wszelkie deklaracje brać z przymrużeniem oka. Aby przywrócić pierwotną wydajność, zaleca się czyszczenie iPhone'a X po powodzi, jeśli woda dostała się do urządzenia.

Problem z mikrofonem w iPhone X

Awarie mikrofonu są zazwyczaj spowodowane zabrudzeniami lub długotrwałym użytkowaniem, tak jak w przypadku głośnika rozmów. Wielu użytkowników na początku zauważa problemy z nagrywaniem dźwięku, ale walczy o zdiagnozowanie problemu. iPhone nie opiera się na jednym mikrofonie. Oznacza to, że możliwe jest przechwytywanie głosu przez telefon, ale nie wideo. Rzadko wszystkie mikrofony zgodzą się służyć jednocześnie.

Najlepiej odwiedzić dział pogwarancyjny, gdy tylko zauważysz jakiekolwiek oznaki awarii. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana iPhone X.

Uszkodzenie aparatu fotograficznego iPhone'a X

Możesz również zidentyfikować problemy z działaniem i konserwacją aparatu. Problemy te zwykle objawiają się wyraźnym spadkiem jakości, słabą ostrością, rozmytymi zdjęciami i zakłóceniami podczas stabilizacji obrazu lub korzystania z różnych trybów.

Zdarza się, że uszkodzenie następuje w niezwykle prozaiczny sposób. Smartfon spada, a świat na sekundę się zatrzymuje. Wstrzymujesz oddech, spodziewając się zobaczyć pęknięty wyświetlacz lub szkło pokrywające jego tylny panel. Okazuje się, że szkło aparatu zostało rozbite podczas tak niefortunnego upadku urządzenia. Takie kolizje są często spowodowane przypadkowym stuknięciem plamką o inny obiekt. Czasami awarie aparatu mogą być również spowodowane przez odłamki osiadające wewnątrz urządzenia.

Drobinki szkła mogą dostać się do głębszych części modułu aparatu, gdy pęknie szkło chroniące obiektywy. Częstym zjawiskiem jest wymiana aparatu w iPhone X.

Uszkodzenie przycisków głośności w iPhone X

Boczne przyciski urządzenia są często używane. Po pewnym czasie mogą pojawić się problemy. Suwak odpowiedzialny za regulację głośności przestanie reagować, a same przyciski będą działać coraz bardziej niechętnie. Problem nie ogranicza się do czynności związanych z dźwiękiem. Przyciski boczne mogą być również wykorzystywane do wykonywania skrótów klawiaturowych, takich jak wyłączenie urządzenia czy wykonanie zrzutu ekranu. Mogą one być bardzo niewygodne. Przyciski głośności iPhone'a X można wymienić, aby przywrócić pełną funkcjonalność.

Wiele awarii zdarza się bez wiedzy użytkowników. Czasami uszkodzenia powstają w wyniku chwilowego roztargnienia lub z powodu użytkowania urządzenia z dużą intensywnością. Należy pamiętać, że na zużycie sprzętu możemy mieć wpływ my sami. Aby zachować doskonałą kondycję smartfona, warto podjąć działania profilaktyczne.