Najczęstsze wady: iPhone 8 Plus i iPhone 8 Plus

iPhone X był głównym punktem prezentacji Apple z września 2017 roku.

Zaprezentowano również iPhone'a 8, a także wersję z plusem. Te dwa modele były nieco ukryte. Odegrały one ważną rolę w ewolucji smartfonów sygnowanych nadgryzionym jabłkiem. Były klejem, który trzymał w kupie dotychczasowe osiągnięcia amerykańskiego giganta i plany na przyszłość. Choć estetyka szerokich ramek i okrągłego przycisku dla przycisku domowego była już kultowa, to z pewnością w tamtych czasach była przestarzała. Przeszklony tylny panel był jednak zapowiedzią nadchodzącej rodziny urządzeń.

Od premiery minęło kilka lat. To długi okres w technologii. Może się wydawać, że iPhone 8 jest u kresu swojej użyteczności. Jest wyraźnie gorszy od najnowszych wersji, zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym. Sprzęt Apple jest odporny i wytrzymuje próbę czasu, a jego działanie jest kontynuowane przez długi czas. Dotyczy to zarówno iPhone 8 plus, jak i iPhone 8 . Ten model jest nadal używany przez wielu.

Jakie są najczęstsze problemy, z którymi borykają się użytkownicy iPhone 8 i iPhone 8 Plus?

Zużycie jest jednak nieuniknione po wielu latach użytkowania. To normalne, że z czasem komponenty stają się mniej użyteczne. Mieliśmy setki na setki okazji do naprawy "ósemki" od czasu premiery tego modelu. Z naszego doświadczenia możemy wyciągnąć wnioski na temat najczęściej występujących usterek. Dowiedz się, które części są najbardziej narażone na uszkodzenia w iPhone 8 lub iPhone 8 Plus.

Pęknięte szkło iPhone'a 8

Choć obudowa wykonana jest z solidnych materiałów, to szklane elementy znajdujące się wewnątrz są kruche. Czasami do stworzenia pajęczyny wystarczy jedno niepozorne stuknięcie. Pęknięte szkło to często efekt upadków telefonów. Wada ta ma przede wszystkim charakter estetyczny. Warto zaznaczyć, że ważne są również względy funkcjonalne. Zbita szybka iPhone może doprowadzić do osłabienia strukturalnego całej konstrukcji. W wyniku tego awarii może ulec również wyświetlacz. W takich przypadkach zalecana jest wymiana szkła iPhone8.

Awaria wyświetlacza iPhone'a 8

Wyświetlacz i szkło mogą zostać uszkodzone w różny sposób. Czasami górna warstwa szkła może pęknąć podczas kolizji. Ekran pozostanie nienaruszony. W takim przypadku można liczyć na duże szczęście. Ekran może ulec uszkodzeniu, jeśli siła uderzenia była większa lub urządzenie upadło w zły sposób. Świadczy to o tym, że uszkodzeniu uległy elementy odpowiedzialne za tworzenie obrazu. Wówczas konieczna jest Wymiana wyświetlacza iPhone 8. Dotyczy to paneli szklanych i LCD.

Podział tylnej klapy iPhone'a 8.

Konstrukcja iPhone'a 8 jest bardzo podobna do swojego poprzednika. Wymiary są niemal identyczne. Widoczny jest znany przycisk home oraz ramki. Największe zmiany są z tyłu. Aluminiowy panel został zastąpiony szklaną taflą. Nowe rozwiązanie jest z pewnością atrakcyjne i robi wrażenie. Szkło jest bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Szkło może się roztrzaskać, jeśli zostanie uderzone jakimś przedmiotem. Wymiana tylnej pokrywy iPhone'a 8 jest częstą naprawą.

Uszkodzenie całej obudowy iPhone'a 8

Obudowa iPhone'a obejmuje całe ciało, z wyjątkiem wyświetlacza. Jeśli smartfon zostanie uderzony w bok, prawdopodobnie uszkodzeniu ulegną zarówno elementy aluminiowe, jak i szklane. naprawa całego etui iPhone 8 może szybko przywrócić urządzenie do stanu używalności.

Zużycie baterii iPhone 8

Korzystanie z urządzeń elektronicznych wiąże się ze zużyciem baterii. Eksploatacja może przebiegać szybciej lub wolniej. Stopniowy spadek pojemności ogniw jest nieunikniony. Dopuszczalne jest zaobserwowanie spadku o zaledwie kilka lub kilkanaście procent. To dobry moment na interwencję, jeśli bateria oferuje mniej niż 80% swojej pierwotnej pojemności.

Powyższy scenariusz zakłada, że wszystko będzie przebiegać w miarę normalnie. Czasami problemy z baterią mogą być bardziej poważne i trudne. Mogą pojawić się poważne problemy z ładowaniem smartfona, a nawet jego uruchomieniem. Ogniwa nie da się naprawić ani zregenerować. Wymiana iPhone 8 to jedyna opcja.

Problemy ze złączem ładowania iPhone'a 8

Czasami bateria jest źródłem wielu problemów z ładowaniem. Czasami jednak winowajcą może być złącze Lightning. Moduł ten jest często używany, gdyż ładowanie smartfonów jest niemal codziennością. Po pewnym czasie mogą pojawić się problemy. Zdarza się, że ładowanie jest przerywane lub w ogóle nie chce się rozpocząć. Aby przywrócić pełną funkcjonalność, musisz wymienić złącze ładowania iPhone'a 8

Uszkodzone przyciski głośności iPhone 8

Chociaż fizyczne przyciski są trwałe, mają ograniczoną żywotność. Mogą ulec uszkodzeniu w wyniku długotrwałego użytkowania. Ważne jest, aby pamiętać, że przyciski głośności nie tylko kontrolują dźwięk. Mogą być również używane do wykonywania skrótów klawiaturowych. Mogą korzystać z różnych aplikacji. W przypadku awarii przycisków głoś ności iPhone 8 zaleca się ich wymianę.

Awaria głośnika rozmów iPhone 8

Czasami wiadomości tekstowe nie są wystarczające, aby zapewnić płynny przepływ informacji w niektórych sytuacjach. Czasami lepiej jest, abyś zadzwonił i omówił temat dogłębnie. W takiej sytuacji niezbędny jest sprawny głośnik rozmów. Na początku może nie być Ci posłuszny, ale szybko zrozumiesz, jak bardzo był przydatny. Warto przyjrzeć się zamiennikowi głośnika rozmów w iPhone 8.

Awaria mikrofonu iPhone'a 8

Wiele rzeczy można zrobić za pomocą mikrofonu. Pozwala on na prowadzenie rozmów z dowolnym materiałem wideo, nawet wideo. Może być również używany do nagrywania wiadomości głosowych i pracy z Siri. Problemy z nagrywaniem dźwięku mogą powodować poważne komplikacje podczas codziennego korzystania ze smartfona. Zalecany jest mikrofon zastępczy iPhone 8.

Problem z przednią kamerą iPhone 8

Głównym celem przedniej kamery jest robienie selfies. To narzędzie jest również przydatne do rozmów audio-wizualnych. Każda usterka może być problemem dla użytkownika. Awaria może objawiać się w postaci spadku jakości zdjęć, pojawienia się lub trudności w korzystaniu z funkcji aparatu, a także obniżenia jakości zdjęć. Czasami przednia kamera iPhone'a 8 jest również uszkodzona w wyniku kolizji. W każdym przypadku rozwiązaniem jest wymiana przedniej kamery w iPhone 8.

Uszkodzenie tylnej kamery w iPhone 8

Aparat jest kluczowym elementem wielu smartfonów. Aparaty służą nie tylko do robienia zdjęć, ale także do poprawy komunikacji, umożliwiając użytkownikom przesyłanie informacji w formie graficznej. Awaria tego komponentu spowoduje znaczne zmniejszenie doświadczenia użytkownika. Wielu użytkowników szybko zaleca wymianę tylnej kamery iPhone'a 8.

Czyszczenie po zalaniu iPhone'a 8

iPhone 7 był pierwszym smartfonem, który otrzymał certyfikat wodoodporności. Oznacza to, że nowszy model będzie bardziej dopracowany w tym zakresie. To teoria i nie jest to coś, czego można być pewnym. Wiele razy udało nam się uratować smartfony, które nie były przeznaczone do zanurzenia. Po zalaniu iPhone'a 8 należy jak najszybciej posprzątać. Podzespoły mogą zostać uszkodzone, jeśli nie zostaną natychmiast wyczyszczone.

Co zrobić w przypadku awarii?

iPhone to nowoczesne urządzenie, w którym zastosowano miniaturową technologię. Naprawa iPhone'a wymaga specjalistycznych narzędzi i wiedzy praktycznej. Najlepiej nie próbować napraw na własną rękę, jeśli nie ma się odpowiedniego doświadczenia.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest usługa wsparcia pogwarancyjnego. W przypadku każdej z tych awarii możemy naprawić Twój sprzęt. Jeśli zauważysz problem, możesz śmiało nas powiadomić.

Nasze salony stacjonarne znajdują się w Poznaniu i Warszawie, Kraków Kraków, Wrocław, Bydgoszcz. Umów się na spotkanie w terminie, który Ci odpowiada. Dostępne są również usługi zdalne. Naprawę wysyłkową można zamówić poprzez naszą stronę internetową.