MacBook wyposażony w dwa wyświetlacze oraz szklaną klawiaturę?

Czyżby Apple znalazło w końcu rozwiązanie, które raz na zawsze rozwiąże problemy, które dotykają klawiatury w ich MacBookach? W ostatnich dniach gigant z Cupertino otrzymał patent na całkowicie odświeżoną wersję ich komputera przenośnego.

MacBook z podwójnym wyświetlaczem i klawiaturą wykonaną ze szkła?

We wniosku patentowym możemy przeczytać o „komputerze z klawiaturą”. To rzecz jasna laptop wyposażony w dwa wyświetlacze, z którego ten drugi znajdować ma się w miejscu, w którym aktualnie mieści się klawiatura w urządzeniu.

Interesujące jest to, co ma w planach Apple, jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni pod drugim ekranem. Miałaby tam znaleźć się klawiatura w pełni wykonana z elastycznego, szklanego panelu. Każdy z jej klawiszy miałby być wypukłego kształtu, co rzecz jasna mocno ułatwiałoby lokalizację każdego z poszczególnych przycisków.

Jak już wspomnieliśmy każdy z klawiszy zbudowany jest z elastycznego szkła, co umożliwia oczywiście fizyczny wybór odpowiedniego przycisku.

Bezpośrednio pod klawiszem miałaby znajdować się specjalna warstwa, która nachodziłaby również na ich krawędzie. Odpowiada ona za to, by przycisku po wciśnięciu wracały na swoje początkowe miejsce.

Ekran znajdujący się nad klawiaturą umożliwiałby dodatkowo wyświetlanie dowolnych symboli, znaków, czy treści, które wyświetlane byłyby na wybranych klawiszach.

Całkowicie nowy design MacBooka

Wzmożone pracę nad nową klawiaturą nie wzięły się z niczego. Od dawna użytkownicy MacBooków narzekają na awaryjność klawiszy w ich komputerach ze stajni Apple. To wydaje się być najważniejsze dla inżynierów przedsiębiorstwa. Aktualne klawiatury motylkowe mają to do siebie, że poprzez dostawanie się pod klawisze drobinek kurzy, czy innych ciał obcych, potrafią się zablokować.

Sam proces pozbywania się nieczystości spod klawiatury to również nie najłatwiejsze zadanie. Co prawda pojawiła się pod nią silikonowa membrana, która miała pozbyć się problemu, ale niestety niezbyt skutecznie.

Poza tym amerykańskiej firmie zależy także na zachowaniu statusu innowatorów, stąd chęć by wprowadzić na rynek jakąś nową technologię. Na pewno jest to również pora, by odświeżyć design MacBooków, gdyż te w ostatnich latach raczej pod tym kątem się w zasadzie nie zmieniały.

Dodatkowo trzeba zauważyć, iż szklana klawiatura z wniosku patentowego zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż aktualnie wykorzystywana. Dzięki zaoszczędzonemu miejscu w samym urządzenie może znaleźć się więcej podzespołów bez potrzeby zwiększania rozmiaru samego sprzętu. Wydaje się, że dzięki temu zabiegowi w laptopie wyląduje zdecydowanie wydajniejsza klawiatura, gdyż drugi ekran na pewno będzie dawał w kość akumulatorowi.

Czy tak będzie?

Sama idea zupełnie odświeżonego MacBooka zdaje się być po prostu potrzebna. Urządzenie te w ostatnich latach tkwiło w technologicznej stagnacji i nie pojawiło się w nim zbyt wiele nowinek.

Taki design mógłby być doprawdy strzałem w dziesiątkę i podkreśliłby pozycję Apple, jako innowatora na rynku nowych technologii.

Czy rzeczywiście firma z Cupertino odważy się na tak zuchwały ruch? Trzeba trzymać rękę na pulsie i czekać na ruch Apple.