IPhone z ratami 0% Apple zaoferuje tę usługę jeszcze w tym roku!

Chciałbyś kupić iPhone'a z nieoprocentowanymi ratami 0%? Choć takie oferty zdarzają się w dużych sklepach z elektroniką, to nie jest to standardowa praktyka. Często trzeba się mocno naszukać, aby je znaleźć, gdy planujemy zakup nowego iPhone'a. Apple w tym roku oferuje swoim klientom podobną opcję, ale niestety jest ona dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych.

Apple Card: iPhone z ratami 0%

Przedstawiciele Apple właśnie ogłosili, że przed końcem 2019 roku zaoferują swoim klientom nową funkcję na Apple Card Każdy posiadacz karty kredytowej może kupić iPhone'a bezpośrednio od Apple w systemie ratalnym. Oznacza to, że możliwe są 24 raty z zerowym oprocentowaniem. Będzie to obejmować standardowy cashback w wysokości 3%.

Apple Card jest obecnie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że z oferty będą mogli skorzystać tylko mieszkańcy USA. Tim Cook stwierdził niedawno, że Apple intensywnie pracuje nad udostępnieniem swojej karty w innych krajach. Nie możemy wykluczyć, że oferta może być dostępna także w innych krajach, w tym, miejmy nadzieję, w Polsce. Przypomnijmy, że Apple zarejestrowało znak towarowy "Apple Card", w Polsce w lipcu, wraz z wieloma innymi krajami.

Możliwe, że firma z Cupertino rozszerzy swój program z ratami 0% na inne urządzenia, jak iPady czy Maci.

Apple Card

Apple Card to karta kredytowa, która powstała we współpracy Apple i Goldman Sachs. Istnieją dwa rodzaje kart: wirtualna i fizyczna. Karta wirtualna może być używana do płacenia w każdym miejscu obsługującym Apple Pay. Fizyczną można płacić w każdym miejscu, które akceptuje płatności za pomocą kart płatniczych.

Aplikacja Wallet pozwala nam na uzyskanie karty. Dzięki temu będziemy mieli przejrzysty i wygodny dostęp do wszystkich transakcji dokonanych za pomocą Apple Card.
Założenie i utrzymanie karty jest bezpłatne. Nie pobieramy żadnych prowizji od transakcji dokonywanych za granicą, nawet jeśli są one dokonywane w Stanach Zjednoczonych.
Za każdą transakcję dokonaną przy użyciu Apple Card możemy otrzymać częściowy zwrot pieniędzy. Dotyczy to płatności dokonywanych za pomocą Apple Pay, a 3% transakcji dokonywanych bezpośrednio z Apple, np. w Apple Store.

Fizyczna karta wykonana jest z tytanu i ma minimalistyczny design. Zawiera jedynie chip, logo Apple oraz imię i nazwisko posiadacza karty. Nie znajdzie się na niej takich informacji jak numer karty czy kod CVV, data ważności czy termin ważności. Te informacje można znaleźć w aplikacji Wallet.