IPhone 13 Pro Max z lepszym obiektywem niż inne modele

Jesteśmy teraz w takiej fazie tego roku, kiedy w Internecie co chwilę będą pojawiać się informacje o nadchodzącym iPhone 13. Według Ming-Chi Kuo, iPhone 13 Pro Max będzie miał nieco lepszy aparat główny niż pozostałe modele. Modele te otrzymają podzespoły identyczne z tymi, które można znaleźć w zeszłorocznych telefonach Apple.

iPhone 13 - aparat fotograficzny

Specyfikacja aparatu iPhone'a 12 obejmuje ogniskową 26 mm i przysłonę f/1.6. W tym roku ma się to nieco zmienić. Największe iPhone'y również otrzymają największą przysłonę.

Sunny Optical prawdopodobnie zaoferuje szerokokątny, 7-elementowy obiektyw dla iPhone'a 13 Pro Max. Przysłona obiektywu będzie wynosić f/1.5, czyli będzie nieco jaśniejsza od obecnych. Im więcej światła może wpuścić obiektyw, tym będzie on jaśniejszy. Zasadą jest, że więcej światła równa się lepszej jakości fotografii.

Choć różnice między przysłonami f/1.5 i f/1.6 nie są znaczące i zauważą je tylko bardziej doświadczeni użytkownicy, to różnica będzie widoczna gołym okiem podczas fotografowania w ciemnych pomieszczeniach.

Pojawiły się wcześniejsze doniesienia, że w iPhone'ach w tym roku zmieni się przysłona dla obiektywu ultraszerokokątnego (z f/2.4 i f/1.6). Nie wiemy, czy będzie to dotyczyć wszystkich urządzeń, czy tylko telefonów z linii Pro.

Ming-Chi Kuo raportuje, że wszystkie iPhone'y 13 będą miały Sensor Shift. Jest to system automatycznej stabilizacji matrycy, który wspomaga wykonywanie zdjęć z wykorzystaniem szerokokątnego obiektywu. Wszystkie nowe urządzenia będą również wyposażone w skaner LiDAR.

Możemy się spodziewać, że nowe urządzenia zostaną wydane we wrześniu, jak co roku.