IOS 13 beta ukrywa daty premiery iPhone'a 11?

Na co moglibyśmy wskazać, gdybyśmy mieli wybrać najlepsze źródło przecieków na temat Apple? Gigant z Cupertino jest chyba najbardziej wiarygodny. Tak też może być w przypadku daty premiery iPhone'a 11. Firma mogła to zrobić przypadkowo, a może to już pewne? Udało nam się znaleźć wskazówkę w becie iOS 13. To mogłoby potwierdzić wcześniejsze plotki dotyczące nowych smartfonów amerykańskiej firmy.

Premiera iPhone'a 11

Najpopularniejszą plotką na temat nowych iPhone'ów była ta, że ich premiera odbędzie się 10 września. Na razie nie doczekaliśmy się potwierdzenia podobnych plotek.

iOS 13 beta 7 oferuje nieco inny pogląd. W jej plikach źródłowych znaleźliśmy zrzuty ekranu startowego iPhone'ów.

Na ekranie widzimy, że tuż obok ikony Kalendarza znajduje się data. Jest to 10 września. Powinniśmy również zauważyć, że zrzut ekranu zawiera notatkę "HoldForRelease", co oznacza, że nie należy publikować przed wydaniem.

Rok temu miała miejsce podobna sytuacja. Na zrzutach ekranu widniała data 12 września i to zadziałało. iPhone Xr, Xs i Xs Max zostały wydane tego dnia.

Jeśli ta data jest poprawna, to możemy spodziewać się, że sprzedaż rozpocznie się w piątek w tygodniu po prezentacji. Apple zawsze stosowało tę samą datę sprzedaży, co czyni w tym roku. Przedsprzedaż najpewniej rozpocznie się jednak w piątek, 13 września.

iPhone 11 w Polsce

Wcześniej było tak, że nowe iPhone'y trafiały na rynek równo tydzień po ich globalnej premierze.

W tym roku możemy spodziewać się rozwiązania na wzór Apple'a i iPhone 11 pojawi się w naszym kraju od 27 września.