Dokument o Beastie Boys i inne nowości w Apple TV+

Apple zdaje sobie sprawę, że streaming treści wideo na żądanie to rynek, na którym trzeba konkurować. Gigant z Cupertino jest zdeterminowany, by poszerzyć ofertę produkcji dostępnych na Apple TV+. Na festiwalu filmowym SXSW będzie można zobaczyć trzy oryginalne filmy wyprodukowane przez amerykańską firmę. Jednym z nich będzie bardzo oczekiwany film dokumentalny "Beastie Boys Story" o zespole Beastie Boys. "

Apple TV+: Nowe produkcje

Festiwal filmowy SXSW odbędzie się w dniach 13-22 marca. Odbędzie się na nim oficjalna premiera nowych filmów ze stajni Apple. W programie są jeszcze dwa filmy dokumentalne "Beastie Boys Story" i "Central Park", które opowiadają o innowacyjnych domach.

Spike Jonze wyreżyseruje film o zespole. Miał z nimi wcześniej do czynienia, gdyż odpowiadał za realizację teledysku do "Sabotage", jednego z ich największych hitów. Jest on wielokrotnie nagradzanym filmowcem. Zdobył Oscara za scenariusz do filmu "Her" z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Był też nominowany za reżyserię "Być jak John Malkovich". Współpracował też wcześniej z Apple - był współtwórcą kampanii reklamowej HomePod "Welcome Home", w której wystąpiła FKA Twigs.

Film wyprodukowali i wyreżyserowali pozostali członkowie zespołu - Adam Horovitz, znany również jako Ad-Rock, Mike Diamond czy słynny Mike-D. W skład tego duetu weszła również Dechen Wangdu Yauch, żona Adama Yaucha. Film zadebiutuje na platformie 24 kwietnia, zgodnie z harmonogramem.

O pozostałych produkcjach wiemy na razie tyle, że:

"Home" został stworzony przez tych samych ludzi, którzy stworzyli "The Defiant Ones", oraz "Chef's Table". "Home" będzie innowacyjnym serialem dokumentalnym, który w wyjątkowy sposób pokaże najbardziej innowacyjne domy na całym świecie. Będzie próbą dotarcia do wizjonerów, którzy wymarzyli sobie coś niezwykłego i przesunęli granice.

"Central Park" to animowany serial muzyczny śledzący losy grupy opiekunów, którzy mieszkają w Central Parku i próbują go uratować, a czasem także cały świat. Jego producentami są między innymi: Loren Bouchard i Nora Smith. W swoim dorobku mają takie produkcje jak "Bob's Burger", który zdobył nagrodę Emmy, oraz "Frozen".