Display Week: ekrany iPhone'a X i iPada Pro z nagrodami

Urządzenia Apple są często bardzo cenione zarówno przez konsumentów, jak i przedstawicieli branży. Dotyczy to wielu aspektów, w tym designu i kwestii technicznych. Na Display Week uwagę zwróciły ekrany iPada Pro oraz iPhone'a X. Display Week przyznał obu sprzętom nagrodę "Screen of the Year".

Co było najbardziej godną uwagi cechą iPhone'a X?

Zeszłoroczny model nowych telefonów Apple wciąż cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. To właśnie ekran jest tym, co sprawia, że ten smartfon jest tak popularny. Wyświetlacz Super Retina pokrywa niemal cały przedni panel telefonu. Brakuje na nim słynnego wcięcia, zwanego też notchem. Jest ono duże i zajmuje niemal cały przód urządzenia. Wyświetlacz charakteryzuje się również doskonałą jakością. Nowością jest technologia True Tone, dzięki której OLED dostosowuje się do temperatury panującej w pomieszczeniu, w którym jest umieszczony. Jest to pierwszy OLED firmy Apple. Display Week wyróżnił ekran za rozdzielczość wyświetlania 458 pikseli, prawdziwy czarny kolor, HDR 10 i wsparcie dla Dolby vision.

Dlaczego iPad Pro otrzymał to wyróżnienie?

Jury Society for Information Display pochwaliło w zeszłym roku wyświetlacze iPada Pro (były dwa, 10,5-calowy i 12,9-calowy) głównie za technologię ProMotion. Technologia ta pozwala tym tabletom na pracę z częstotliwością odświeżania ekranu 120Hz. Technologia ta sprawia, że ekran jest responsywny i płynniejszy, a także zmniejsza lag podczas korzystania z Apple Pencil. Urządzenie może również dostosować częstotliwość odświeżania do wyświetlanej aplikacji. To znacznie wydłuża czas pracy na baterii.

Wyróżnione zostały również inne firmy. Sharp został doceniony za swój 70-calowy telewizor. Jest on zgodny ze standardem 8K. LG stworzyło również Crystal Sound OLED, który wbudowuje głośnik w panel OLED.

Nagrody zostaną wręczone podczas otwarcia Display Week 23 maja.