Apple zarejestrowało w Polsce znak towarowy Apple Card. Wkrótce pojawi się u nas?

W marcu tego roku gigant z Cupertino zaprezentował swoją autorską kartę kredytową, która różni się nieco od standardowych kart tego typu. Początkowo zakładano, że Apple Card trafi w tym roku jedynie na rynek amerykański, mogliśmy spodziewać się, że z czasem pojawi się także w Polsce. Okazuje się, że wydarzyć się to może nieco szybciej niż pierwotnie zakładaliśmy.

Apple Card w Polsce

Apple Card to karta, którą amerykańska firma przygotowała wspólnie z MasterCard oraz bankiem Goldman Sachs.

Pisaliśmy już na temat Apple Card, teraz przypomnimy tylko najistotniejsze funkcje związane z tą kartą:

  • działa we wszystkich miejscach, które akceptują płatność za pomocą Apple Pay,
  • karta ma także swoją wirtualną wersję dostępną z poziomu aplikacji Wallet,
  • fizyczna karta stworzona jest z tytanu i płatność nią możliwa jest w każdym miejscu, w którym można płacić za pomocą karty płatniczej,
  • działa z usługą promocyjną Daily Cash – dzięki niej po każdej transakcji dokonanej za pomocą Apple Card możemy spodziewać się częściowego zwrotu pieniędzy na swoje konto – do 2% kwoty transakcji. Za transakcje dokonywane bezpośrednio w Apple(Apple Store, sklep internetowy Apple) może spodziewać się zwrotu do 3%.
  • karta ma bardzo minimalistyczny design – zawiera jedynie logo Apple, Goldman Sachs oraz MasterCard. Do tego tylko jeszcze imię i nazwisko posiadacza.
  • nie ma na niej nadruku numeru karty, kodu CVV czy daty wygaśnięcia. Wszelkie takie informacje możemy odszukać w aplikacji Wallet.

Apple Card

Jako dowód na to, że firma Apple może wkrótce wprowadzić Apple Card na inne rynki niż amerykański, możemy traktować fakt, iż Apple wystosowało wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego, który został złożony w Hong Kongu oraz wielu krajach europejskich. Zastrzeżone zostały znak tekstowy oraz graficzno-tekstowe. Wniosek został złożony w takich państwach, jak: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

Co wydaje się być interesujące, Apple także wnioskowało o zastrzeżenie znaku towarowego Apple Cash. Jest to usługa, która pozwala na szybkie i proste wysyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami urządzeń Apple. Apple Cash póki co dostępne jest jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Kiedy Apple Card w Polsce?

Póki co wiemy tylko o oficjalnym wejściu Apple Card na teren Stanów Zjednoczonych, co powinno mieć miejsce „latem tego roku”. Na ten moment nie ma żadnej informacji o tym, kiedy usługa mogłaby pojawić się w innych miejscach.

Jednak rejestracja znaku towarowego na terenie tak wielu państw świadczy o tym, iż gigant z Cupertino na pewno ma w planach dalszą ekspansję swojej karty płatniczej. Firma na pewno zauważyła, iż Apple Pay, które trafia co chwilę na nowe rynki, świetnie sobie radzi. Dzięki temu może już w przyszłym roku będziemy świadkami premiery Apple Card na terenie naszego kraju. Choć to wszystko zależy od tego, jak karta od Apple przyjmie się na rynku amerykańskim