Apple zaleje nas w 2020 roku nowymi sprzętami

Ming-Chi Kuo również zasypuje nas informacjami, ale tym razem z obozu Apple. Jego najnowszy raport dotyczy nowego sprzętu, nad którym pracuje gigant z Cupertino. Mówi on, że w pierwszej połowie roku dojdzie do kilku premier, ale wszystko zależy od wyniku sprawy z koronawirusem.

Jakie są nowe plany Apple?

Ming-Chi Kuo uważa, że jeszcze przed wakacjami pojawi się rynek.

  • Budżetowy iPhone To następca kultowego iPhone'a SE. Prawdopodobnie będzie wyposażony w 4,7-calowy wyświetlacz LCD. Będzie też zawierał przycisk Home z Touch ID i procesor A13 Bionic. Oczekuje się, że zadomowi się w okolicach 399 dolarów.
  • Nowy iPad Pro będzie wyposażony w potrójną kamerę i technologię wyczuwania 3D, która ma wspierać rzeczywistość rozszerzoną. Data premiery to marzec 2012 roku.
  • Nowy MacBook Pro - W tej chwili nie wiemy, czy Apple planuje wydać nowy model Pro czy model Air. Najbardziej prawdopodobny jest mniejszy MacBook Pro z 13- lub 14-calowym ekranem. Gigant z Cupertino planuje powrót do klawiatur z mechanizmem nożycowym. Klawiatura motylkowa upadła ze względu na swoją awaryjność.
  • Ładowarka indukcyjna Wireless to przyszłość, o czym wszyscy wiemy. Na chwilę obecną nie wiemy zbyt wiele o tym akcesorium, ale wiemy, że miałoby ono mieć większą moc. Wiemy, że Apple odwołało plany wydania podkładki ładującej AirPower, która mogłaby służyć do jednoczesnego ładowania iPhone'a i Apple Watch.
  • Właśnie odbyła się premiera nowych, high-endowych słuchawek Bluetooth, czyli AirPods Pro. Amerykańska firma ma jednak w planach wydanie kolejnych podobnych urządzeń. Te douszne słuchawki będą produktem wysokiej klasy z doskonałym tłumieniem hałasu otoczenia.
  • AirTag to z kolei lokalizator Bluetooth. Urządzenie będzie obsługiwać technologię Ultra Wideband, która pozwala na lokalizację sprzętu z większą dokładnością niż w przypadku standardowych urządzeń.

Nowy sprzęt zostanie zaprezentowany albo na specjalnej konferencji w marcu, albo na corocznej konferencji WWDC 2020, która prawdopodobnie odbędzie się w czerwcu.