Apple Watch z kamerą FaceTime?

Czy Apple Watch będzie miał kamerę FaceTime? Jest to pewien problem, ponieważ kamera nie może rejestrować naszych twarzy, gdy nie trzymamy rąk przy głowie. Jednak takie rozwiązanie uczyniłoby Apple Watch bardziej niezależnym od iPhone'a. Inżynierowie Apple najwyraźniej znaleźli sposób na prowadzenie rozmów wideo za pomocą Apple Watch.

Patent - Apple Watch z funkcją FaceTime

Z doniesień internetowych wynika, że Apple otrzymało kolejny patent od amerykańskiego urzędu patentowego. Dotyczy on rozmieszczenia systemu aparatów/kamer w zegarku i pasku, tak aby możliwe było prowadzenie wideorozmów FaceTime.

Będzie to możliwe dzięki bardzo ciekawej technologii, która będzie tworzyć obraz dla rozmówcy.

Na pasku i tarczy znajdzie się zestaw szerokokątnych kamer. Mają one za zadanie przechwytywać i przesyłać obraz twarzy użytkownika Apple Watch bez konieczności trzymania nadgarstka w górze. Jest to bardzo niewygodne rozwiązanie. Nowa technologia ma sprawić, że nasza twarz będzie w zasięgu wzroku kamery i zegarka.

A co jeśli twarz nie będzie widoczna w kadrze? Specjalne algorytmy połączą obraz z kamery oraz wcześniej zapisane informacje o użytkowniku Apple Watch. Pobrane zostaną zdjęcia wykonane podczas konfiguracji Face ID. Ma to pomóc w stworzeniu dokładnej reprezentacji naszej twarzy, która będzie widoczna dla użytkownika z każdej strony.

Technologię tę można porównać do Memoji i Animoji. Ta technologia będzie pokazywać bardziej realistyczny obraz użytkownika. Będzie wyświetlała ruchy twarzy, które będą rejestrowane za pomocą szerokokątnej kamery. Cały proces powinien odbywać się w czasie rzeczywistym. Inne algorytmy będą umieszczać naszą twarz w środku kadru.

Kiedy ta technologia zacznie obowiązywać?

Nie wiemy, kiedy możemy się spodziewać, że ta technologia będzie dostępna w Apple Watch. Jest zbyt wcześnie, aby przewidzieć, ile czasu zajmie Apple wdrożenie tej technologii. To wciąż nie jest jeszcze rzeczywistość, ale patent został zarejestrowany.

Pokazuje on jednak, że Apple kontynuuje wprowadzanie innowacji, pomimo twierdzeń, że jest inaczej.