AirPods 2 z funkcją monitorowania zdrowia?

Serwis DigiTimes podał do wiadomości, że Apple prężnie działa nad wprowadzeniem słuchawek AirPods 2 na rynek. Mają one zadebiutować w pierwszej połowie bieżącego roku. Tajwańczycy DigiTimes swoje doniesienia opierają na informacjach, które udało im się uzyskać z łańcucha dostaw giganta z Cupertino.

AirPods 2

Oczywiście, jak zwykle w przypadku tego typu doniesień, nie znamy zbyt wielu szczegółów. Dotarły do nas natomiast interesujące informacje – słuchawki mają być wyposażone w funkcje związane z monitorowaniem zdrowia.

Wiadomości o tym, że w AirPodsach 2 mają znaleźć się sensory biometryczne, donosił już wcześniej chociażby Bloomberg oraz niezastąpiony Ming-Chi Kuo. Nie wiemy niestety jednak, o jakich dokładnie czujniki chodzi. Faktem jest, że aktualnie niektóre słuchawki douszne mają w posiadaniu funkcję monitorowania tętna, ale trudno przypuszczać, aby Apple zechciało wsadzić do słuchawek taką samą funkcjonalność, jaką posiada już przecież Apple Watch.

Słuchawki na pewno wyposażone będą w etui, które będzie można ładować bezprzewodowo. Ma być ono oczywiście kompatybilne z matą ładującą AirPower, która ma również pojawić się wkrótce na rynku. Złą wiadomością z perspektywy nabywców jest wieść od Ming-Chiu Kuo, który doniósł, iż możliwość ładowania indukcyjnego zwiększy zdecydowanie koszt zestawu. Muszą być ono stworzone z materiału, który wytrzyma zdecydowanie wyższe temperatury, co także zmieni chociażby materiały użyte do wieczka, czy zawiasów. Może to zwiększyć cenę produkcji nawet o 60% – co znając Apple – na pewno wpłynie znacząco na cenę słuchawek i etui.

Odnowione AirPodsy będą również posiadały usprawniony moduł bluetooth, będą miały większą odporność na ciecz i zaimplementowany będzie do nich chip z serii „W”. Prawdopodobnie będą one także obsługiwały funkcję „Hey Siri”, dzięki czemu będzie możliwe uruchomienie słuchawek bez ich dotykania.