83% amerykańskich nastolatków ma iPhone'a, a jeszcze więcej chce go mieć.

Nie jest zaskoczeniem, że produkty firmy Apple cieszą się dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych. Szczególnie chętnie sięgają po nie amerykańskie nastolatki, które chętnie sięgają po Apple Watche i iPhony.

iPhone w USA

Badania zostały przeprowadzone przez firmę Piper Jaffray. Przepytali oni 8000 osób w wieku od 20 do 40 lat (ich średnia wieku to 16,3). 83% respondentów posiada obecnie iPhone 'a, a 86% stwierdziło, że ich następny smartfon będzie pochodził od firmy z Cupertino. Tylko 9% respondentów stwierdziło, że telefon z Androidem byłby ich następnym urządzeniem.

Zwycięstwo wśród amerykańskich nastolatków jest niezaprzeczalne. Jest to również rekord w preferencjach rynku smartfonów. Widzimy wzrost odsetka respondentów w jesiennym badaniu o jeden punkt.

Wynik podobnej analizy, przeprowadzonej w 2015 roku, systematycznie wzrasta i od tego czasu zainteresowanie młodych Amerykanów marką Apple. Podczas pierwszego badania tylko 66% respondentów twierdziło, że posiada iPhone 'a.

Apple Watch

Tylko 27% badanych nastolatków posiada smartwatch. 20% z tej grupy zakupiło Apple Watch. Jest to wzrost o 16% w porównaniu z ostatnim badaniem. Samsung Gear zajmuje drugie miejsce, z udziałem w rynku na poziomie 2%.

22% badanych stwierdziło, że planuje zakup zegarka Apple w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Apple króluje w USA

Ten sondaż ma świetne wiadomości dla liderów Apple'a

  • Respondenci wkraczają w dorosłość i jest mało prawdopodobne, że będą chcieli przesiąść się na inne urządzenie. Zamiast tego będą woleli używać do pracy znanego im systemu iOS, co gwarantuje, że na sprzęt firmy nadal będzie popyt.
  • Młodzi ludzie są zainteresowani nowościami i nowymi usługami. Respondenci z pewnością będą zainteresowani usługami Apple, takimi jak Apple Music, Apple News i Apple TV+.
  • Popularność iPhonów wśród młodych Amerykanów może być czynnikiem napędzającym sprzedaż innych urządzeń z logo. Z większym prawdopodobieństwem wybiorą oni produkt Apple, taki jak MacBooki czy AirPods lub Apple Watches.