5 rozwiązań, gdy po rozładowaniu iPhone odmawia posłuszeństwa

Produkty marki Apple zawsze kojarzone były z niezawodnością i stabilnością swojego działania. I owszem – sprzęty od amerykańskiego giganta wykazują się względną bezawaryjnością na tle konkurencji, ale to nie oznacza, że nie ulegają jakimkolwiek uszkodzeniom, czy usterkom. Jak każdy sprzęt elektroniczny jest narażony na awarię, czy to wynikające z uszkodzeń mechanicznych, czy związanych z oprogramowaniem.

Dużą naiwnością byłaby wiara, że sytuacja, w której iPhone nie działa nie może się nikomu przytrafić. Powodów i źródeł takiego problemu może być mnóstwo. Ale co robić w momencie, gdy iPhone nie chce się włączyć po rozładowaniu? Może okazać się, że problem wcale nie jest poważny, poznaj 5 sposób na radzenie sobie z takim problemem.

Podłącz telefon do działającej ładowarki

W starszych generacjach telefonów spod logo nadgryzionego jabłka zdarzały się sytuacje, gdy poziom naładowania baterii potrafił dosyć nagle spaść. Najczęstszym powodem takiego stanu rzeczy była mocna eksploatacja telefonu, czyli uruchomienie wielu aplikacji, bluetootha i innych usług. Telefon potrafił się wtedy przegrzać na tyle, że błędnie wskazywał poziom naładowania baterii.

Jeżeli więc iPhone nagle się rozładował, należy podłączyć go do ładowania. W takim momencie na ekranie pojawić powinna się grafika przedstawiająca baterię z czerwonym paskiem. Gdy naładowanie dojdzie do poziomu 5%, wówczas można uruchomić telefon.

Jeżeli jednak telefon nie reaguje, należy przejść do kolejnego punktu.

Zrestartuj swojego iPhone’a

Chodzi o tak zwany „soft reset”. Niezależnie od posiadanej generacji i tego, czy telefon jest włączony, czy wyłączony musimy po prostu przytrzymać kilka sekund przycisk „power”. Gdy telefon jest wyłączony to powinien się uruchomić, a jeśli włączony to powinien wyskoczyć na ekranie slider z opcją wyłączenia smartfona.

Jeżeli to też nie da to trzeci punkt powinien pomóc.

Wykonaj Hard Reset swojego iPhone’a

Twardy restart polega na odcięciu urządzenia od źródła zasilania, dlatego też jego działanie jest silniejsze niż zwykłego resetu z punktu drugiego. Twardy reset wykonuje się inaczej w zależności od generacji naszego iPhone’a:

iPhone X: naciśnij przycisk zwiększania głośności i szybko go puść, następnie naciśnij przycisk zmniejszenia głośności i także szybko go puść, potem należy wcisnąć włącznik i trzymać do momentu, aż na ekranie pojawi się logo Apple.

iPhone 8/iPhone 8 Plus: naciśnij przycisk zwiększania głośności i szybko go puść, następnie naciśnij przycisk zmniejszenia głośności i także szybko go puść, w tym momencie wciskamy i chwilę przytrzymujemy przycisk Power, aż na ekranie pojawi się logo Apple.

iPhone 7/iPhone 7 Plus: naciśnij przycisk Usypianie/Budzenie oraz przycisk zmniejszania głośności i przytrzymaj je przez co najmniej 10 sekund, aż zobaczysz logo firmy Apple.

W przypadku starszych modeli począwszy od iPhone 4S: naciśnij przyciski Usypianie/Budzenie oraz Początek i przytrzymaj je przez co najmniej 10 sekund, aż zostanie wyświetlone logo firmy Apple.

W niektórych przypadkach, kiedy iPhone w ogóle nie reaguje na Hard Reset, można spróbować wykonać go kiedy telefon jest podłączony do ładowarki. Przytrzymaj przyciski nawet minutę!

Jeżeli to nie przyniosło pożądanego rezultatu przejdź do następnego punktu.

Przywróć iPhone do ustawień fabrycznych

Przed przejściem do tego kroku należy pamiętać, że pamięć naszego iPhone’a zostanie całkowicie wyczyszczona, znikną wszelkie dane oraz ustawienia. Należy upewnić się, że posiada się kopię zapasową swoich danych.Jeżeli wszystko jest gotowe wystarczy podpiąć telefon do komputera, uruchomić program iTunes i uruchomić opcję „przywróć”.

Jeżeli to także nie zadziała, wówczas należy przejść do punktu następnego.

Przyjdź do iClinica

Jeśli żaden z wcześniejszych kroków nie przyniósł pozytywnego rozwiązania to oznacza to niestety, że problem jest poważniejszy i na telefon rzucić okiem powinni fachowcy. Nie warto wówczas kombinować na własną rękę z naprawą, bo usterkę można tylko zbędnie pogłębić.Zapraszamy więc do nas, wykonamy szybką diagnozę i powiemy Ci, co stało się z Twoim telefonem. Mamy swoje punkty w Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy oraz Krakowie. Możesz także przysłać do nas przesyłkę korzystając z darmowego kuriera.